تاثیر آب بر عضلات

آب رفتن عضلات بدون آب!

ایا میدانید چرا بعضی از روزها احساس بی رمقی و ناتوانی میکنید و قدرت لازم را ندارید؟ به احتمال زیاد کمبود آب

drinking water

 

کاهش متابولیسم همراه با کاهش آب

شما برای حرکت دادن عضلات خود به آب نیاز دارید . غلظت و تراکم آب دربافت های مانند عضله که از نظر متابولیک فعال می باشند بیش از هر جای دیگری در بدن می باشد در بافت های غیر فعالی مانند چربی پوست و بعضی از بخش های استخوان کمترین تراکم را دارد. کم آبی نه تنها بر عملکرد ماهیچه ها تاثیر میگذارد بلکه بر عملکرد مغز نیز تاثیر منفی دارد. همه سلول های بدن برای انجام واکنش های متابولیک خود به آب نیاز دارند. بنابراین باید به مقدار زیاد بنوشید.

تحریک الکتریکی اعصاب و انقباض عضلات در نتیجه تبادل مواد معدنی محلول در آب (سدیم پتاسیم کلسیم کلرید و منیزیم) بین غشای سلولی عضله و اعصاب روی می دهد

اگر آب و الکترولیت های بدن شما کم باشد قدرت و کنترل عضلانی شما تضعیف می شود در حقیقت اگر فقط ۲ تا ۴ درصد از وزن آب در بدنتان کاهش پیدا کند حدودا ۲۱ درصد از کارایی شما در تمرینات قدرتی کاهش پیدا میکند و با کم آبی بدنتان قدرت اروبیک شما تا ۴۸ درصد کاهش خواهد یافت که این در تمرینات یعنی فاجعه!

هنگامی که ۲ درصد از آبی ک مورد نیاز بدنتان است ، کاهش پیدا کند مکانیسم احساس تشنگی در بدنتان فعال می شود اما تا این زمان نیز شما دچار کم آبی شده اید.

همین الان بخوانید  چگونه رژیم غذایی مؤثری داشته باشیم؟

برای جلوگیری از این کمبود ، باید در طول روز برنامه ای برای نوشیدن مداوم آب داشته باشید.

کوچک شدن عضلات

water and muscles

اگر هدف شما افزایش حجم عضلات می باشد باید مراقب وضعیت آبرسانی سلولهای عضله خود باشید. سعی کنید هر 1.5 ساعت یک لیوان آب بنوشید و در باشگاه نیز  بین هر ست ، یک جرئه آب بنوشید.

اگر سلولهای عضله شما بخوبی آبرسانی شود سنتز پروتئین تحریک می شود و تجزیه پروتئین کاهش می یابد

از سوی دیگر کم آبی سلولهای عضله تجزیه پروتئین را افزایش می دهد و سنتز پروتئین را متوقف می نماید در نتیجه شیب آن به سمت عضله سوزی مایل میشود. حجم سلول از موارد دیگری چون طرح ژنتیکی فعالیت هورمون ها و آنزیم ها و متابولیسم پایه سلول نیز تاثیر می پذیرد


لینک کوتاه مطلب : goo.gl/UbcZdr

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *